Jaki pędzel jest najlepszy do nakładania podkładu mineralnego?

Który pędzel do podkładu wybrać?

Do uzyskania pożądanego efektu przy wykonywaniu makijażu nie wystarczą dobre kosmetyki. Bardzo ważną kwestią jest również dobór akcesoriów do ich aplikacji. W przypadku nakładania podkładu mineralnego istotny wpływ na końcowy efekt ma jakość pędzla do podkładu, który powinien charakteryzować się:

 

  • dużą miękkością, co pozwoli zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry,
  • znaczną elastycznością dającą możliwość precyzyjnego nakładania podkładu nawet w trudnodostępnych miejscach twarzy, jak kąciki oczu czy okolice nasady uszu,
  • właściwą gładkością,
  • odpowiednim kształtem.

 

Jeśli chodzi o tworzywo, z którego wykonane są pędzle, możemy podzielić je na dwie zasadnicze grupy – o syntetycznym i o naturalnym włosiu. Pędzel do podkładu z włosiem naturalnym jest niestety mniej trwały i często występuje wypadanie. Właśnie dlatego w tym wypadku lepszym wyborem będzie pędzel do podkładu z włosiem syntetycznym, który jest bardziej miękki i nie zawiera elementów pochodzenia zwierzęcego. O końcowym wyborze powinny jednak decydować nasze preferencje, zwłaszcza że pędzle naturalne mają swoje zalety. Ostatecznie warto decydować się na pędzel do podkładu danego producenta kosmetyku, gdyż będzie on najlepiej przystosowany do aplikacji specyfiku.

 

Popularne modele pędzli do aplikacji podkładu

 

Istnieje co najmniej kilka różnych modeli pędzli do makijażu. To na jaki pędzel do podkładu się zdecydujemy, powinno zależeć przede wszystkim od naszych przyzwyczajeń i preferencji, ponieważ między innymi wprawa decyduje o końcowych efektach. Pośród najpopularniejszych modeli pędzli do podkładu mineralnego najlepiej sprawdzają się:

 

  • Kabuki Nazwa tych bardzo popularnych pędzli do podkładu nawiązuje do tradycyjnego japońskiego teatru, którego najbardziej charakterystyczną cechą był bardzo mocny makijaż aktorów. Pędzel do podkładu mineralnego kabuki ma wygodną konstrukcję – trzonek jest krótki a włosie układa się w formę ułatwiającą szybkie nakładanie podkładu. Są to pędzle najczęściej wybierane, co jest podyktowane przede wszystkim łatwością wykonywania makijażu przy ich pomocy.

  • Flat Top Jak sama nazwa tego modelu pędzla do podkładu wskazuje – charakteryzuje się on zbitym włosiem ściętym na prosto. Dzięki takiemu kształtowi podczas aplikacji podkładu bardzo łatwo jest dotrzeć w trudno dostępne miejsca na twarzy, np. skrzydełka nosa czy okolice oczu. Ważną zaletą, która wyróżnia pędzel do podkładu Flat Top od innych modeli jest duża precyzja, z jaką można przy jego pomocy nakładać podkład mineralny. To natomiast pozwala na uzyskanie oczekiwanego poziomu krycia. Jest to również bardzo często wybierany przez panie model pędzla do podkładu.  
  • Round Top To model pędzla do podkładu mineralnego, który jest najrzadziej stosowany spośród wymienionych. Pewne jego zalety powodują, że ma on jednak swoich zwolenników. Przede wszystkim pędzel do podkładu typu Round Top jest znakomitym narzędziem do aplikacji kosmetyku w rękach wprawionej osoby. Jego zaokrąglone, bardzo gęste i zbite włosie pozwala bowiem na precyzyjną aplikację podkładu. Pędzel do podkładu Round Top wyróżnia się także wysoką trwałością

do góry
mineralnie.pl | Zamów telefonicznie! Zadzwoń: (22) 472 40 02 | e-mail:biuro@zolta.pl
 ul. Przemysłowa 24, 39-300 Mielec, woj. podkarpackie
 
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl